su Ari Vatenen
Airijoje su Ari Vatenen

Vigilijus Sadauskas su Michael Schumacher
Dubline su Michael Schumacher

Vigilijus Sadauskas su Stanley H. Backaitis
JAV su Stanley H. Backaitis

Lietuvos vairuotojų sąjunga

Lietuvos automobilių inžinierių sąjunga

Saugaus eismo edukacinio projekto "Eismo klasė" svetainė

2011-11-21

Mokslo realybė: Kartą studentui, studijuojančiam transporto inžneriją, kaip ir visiems kitiems buvo sudaryta net 4 kartai laikyti dalyko egzaminą, tačiau kaip jis pats rašo „nelaiminga ranka lėmė kad ištraukiau tuos klausimus kurie man nesuprantami“. Minėtas studentas man asmeniškai net kelis kartus skambino ir prašė, kad aš jam pasirašyčiau egzamino išlaikymą, tačiau jam buvo paaiškinta, kad jokių išimčių nebus jam daroma, nes tai būtų nesąžininga kitų studentų, kurie mokėsi ir išmoko, atžvilgiu. Klausimas: ar studentui reikalingos žinios, kurias suteikia aukštasis universitetinis mokslas ar tik diplomas? Galbūt į šį klausimą Jums padės atsakyti štai toks studento el. laiškas, kuri jis rašo galimai ieškodamas neteisėto egzamino užskaitymo:

„Laba diena,
Kad ir kaip būtu neetiška ir negražu tačiau prašau jūsų užtarimo prieš dėst Vigilijų Sadauską – kelių eismo saugumas. Laukiau egzaminą iš kurio gavau 3,5 balus, kad ir kiek mokiausi, nelaiminga ranka lėmė kad ištraukiau tuos klausimus kurie man nesuprantami. Prieš kelias minutes kalbėjau su Dėstytoju V.Sadausku, jis asmeniškai jokio darbo papildomo, ar klausimo papildomo nenori duoti. Balo svarba – ( Kadangi turiu neuniversitetinį išsilavinimą negaliu gintis turto vertintojo kvalifikacijos, todėl reikalingas universitetinis išsilavinimas. Kvalifikacija galėsiu laikytis tik tada kaip baigsiu universitetą). ( negavęs kvalifikacijos negausiu didelės dalies pajamų, iš kuriu gyvenu() Manau V.Sadausko supratingumo ir pakaktu jeigu jūs užtartumėte kokios svarbos yra man jo egzamino balas. Jeigu yra galimybė užtarkite, tikiuosi į tai atsižvelgs dėstytojas.

Geros dienos,
UAB "Liturta"
Vilmantas V..........
Konarskio g. 7, Vilnius
Mob.:  +370 672  .......
Vilmantas@liturta.lt
http://www.liturta.lt/

 

2010-10-20 Apie aukštąjį mokslą

V. Radžvilas apie  aukštojo mokslo reformą rašė 2007, rašo dabar  2010. V. Daujotis teigia, kad "KT, savo išaiškinimu, jog ne visiems gerai besimokantiems studentams laiduojamas nemokamas aukštasis mokslas, neleistinai pakeitė Konstituciją. Anot profesoriaus, KT nariai sulaužė priesaiką ir jiems turėtų būti skelbiama apkalta, tačiau – ir tai tragikomiška – įstatymai nenumato, kaip tai būtų galima padaryti be paties KT sutikimo".Tik ar kas keičiasi? Susidaro įspūdis, kad Lietuvos aukštojo mokslo reforma, tik valdžios vyrų ir moterų noras pasirodyti, kad "kažkas daroma". Pirma: dabartinei valdžiai ir partijėlėms - nereikalingi išsilavinę žmonės. Juk neraštingą liaudį (kaip baudžiauninkus) kur kas lengviau ignoruoti, spausti ir maustyti. Manau blaiviai mąstantys ir išsilavinę žmonės, niekada nepatikėtų valstybės likimo tokioms partijėlėms ir jų veikėjams. Todėl dabartinė išsilavinimo situacija Lietuvoje juos, įstatymų leidėjus, labai tenkina. Antra: esamai valdžiai per sudėtinga suvokti, kad visame pasaulyje realiai produktą sukuria - inžinerinių specialybių atstovai, o tik po to  atsiranda „vadybininkai“ jie gi buvę pardavėjai ir kiti „verslo administratoriai“. Valdžios dėka technologiniai, tikslieji, fiziniai mokslai tampa nepopuliariausi. Jei taip ir toliau, situacija dėl tokių sričių specialistų poreikio tik blogės. Todėl naujas Lietuvos šūkis bus „Lietuva pardavėjų (atsiprašau vadybininkų) šalis“.

2010-10-01  Universitetų parengti "specialistai"

Pažiūrėkite vaizdo filmuką apie aukštąjį universitetinį mokslą čia. Na, o su universitetų studentų gebėjimais ir išsilavinimu galite susipažinti paskaitę Jų rašto darbus.

Į ankstesnį puslapį: Linksmai
Į kitą puslapį: Pasaulis